whatsapp

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای و انواع آن

پارتیشن شیشه ای، نوعی دیوار از جنس شیشه، با ظاهری زیبا و جذاب است که برای جداسازی فضاهای یکدست بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. پارتیشن شیشه‌ای در منازل، بانک‌ها، اداره‌ها، مراکز درمانی و هر محیطی که نیاز به تفکیک سازی باشد، کاربرد دارد. امروزه پارتیشن‌های شیشه ای بیش از قبل در دفاتر کاری و اداری کاربرد دارند؛ چراکه علاوه بر برخورداری از ظاهری مدرن، از لحاظ اقتصادی نیز برای افراد بصرفه‌تر هستند.

ساخت اتاق‌های متعدد از جنس مصالح ساختمانی، به دلیل قیمت بالا نسبت به شیشه، هزینه بالاتری را دربرخواهند داشت. بنابراین استفاده از دیوارهای شیشه‌ای برای افرادی مناسب است که نمی‌خواهند هزینه زیادی برای تفکیک فضا در محیط کاری خود داشته باشند.

پارتیشن فریم لس

 

مزایای پارتیشن های شیشه ای

امروزه به دلیل مزایای پارتیشن ‌های شیشه‌ ای، بسیار در دفاتر کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله مزایای آن‌ها به شرح زیر است:

استقامت و ماندگاری بالا

از مزایای دیوارهای شیشه ای می‌توان به استقامت بالای آن‌ها در برابر ضربه اشاره کرد. به طور کلی ضخامت شیشه‌ها از 10 میل محاسبه می‌شود تا از استقامت کافی در برابر ضربه یا فرسودگی برخوردار باشند؛ البته باید به این نکته اشاره کرد که می‌توان باتوجه به نوع کاربری ضخامت شیشه را نیز تغییر داد.

نصب و اجرای پارتیشن شیشه ای

از مزایای دیگر پارتیشن شیشه ای، مدت زمان ساخت آن است که باتوجه به فضای موردنظر یک روزه به پایان می‌رسد. ساخت پارتیشن های شیشه ای توسط فریم‌های آلومینیومی و استیل همراه با شیشه‌های لمینت است که دردسرهای ساخت و ساز ساختمانی را ندارد و پس از اتمام کار، براحتی در محیط نصب می‌شود؛ از این رو خیلی سریع می‌توانید فعالیت خود را شروع کنید.

دارای هزینه مقرون به صرفه نسبت به مصالح ساختمانی

استفاده از پارتیشن‌ های شیشه ای از جمله مدرن‌ترین روش‌های بازسازی دفاتر کاری است که از دیگر مزایای آن می‌توان به هزینه مناسب و مقرون به صرفه نسبت به مصالح ساختمانی اشاره کرد. حمل و نقل و نصب آن بسیار آسان بوده و لازم نیست برای تفکیک محیط هزینه بالایی را بپردازید.1401/04/22

افزایش روشنایی محیط

یکی از مشکلات دفاتر کاری، نبود نور کافی است که بر روی بازدهی کارمندان می‌تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. با استفاده از پارتیشن شیشه ای و تغییر دکور دفاتر براحتی می‌توانید نور طبیعی بیشتری را در محیط ایجاد کنید. دروواقع با پارتیشن ‌های شیشه ای می‌توانید از حداکثر نور طبیعی دفتر خود استفاده کرده تا حتی به تاریک‌ترین نقطیه دفتر نیز نور وارد کنید.

زیباسازی فضای کاری

پارتیشن‌ های شیشه ای نوعی روش‌ مدرن و زیبا برای تفکیک‌سازی فضای دفاتر کاری به شمار می‌آیند؛ بنابراین با استفاده از آن‌ها می‌توانید دکور بسیار شیک و جذابی را برای محیط کار فراهم کنید. علاوه بر آن نیز می‌توانید با ایجاد تغییر در شیشه‌ها مانند مات کردن، چاپ یا حکاکی بر روی شیشه یا استفاده از رنگ، ظاهری شیک‌تر به آن بدهید.

نگهداری آسان

از دیگر مزایای استفاده از پارتیشن های شیشه ای نگهداری آسان آن‌ها است. شما می‌توانید براحتی با پارچه‌های مخصوص از جنس میکروفیبر، آلودگی‌ها را از سطح آن‌ها پاک کنید.

افزایش راندمان کاری کارمندان

افزایش راندمان کاری کارمندان از دیگر مزایای استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای است. با نصب این پارتیشن‌ها براحتی می‌توانید از فعالیت کارمندان مطلع شوید و کارمندان نیز بادقت و کیفیت بیشتری وظایف خود را انجام می‌دهند و وقت کمتری را با مسائل غیرکاری می‌گذرانند.

 

پارتیشن شیشه ای با فریم

قیمت پارتیشن های شیشه ای

قیمت پارتیشن های شیشه ای به موارد بسیاری از جمله مساحت فضای موردنظر، جنس شیشه، دوجداره یا تک جداره بودن آن، میزان متراژ شیشه و موارد اینچنینی بستگی دارد. بنابراین نمی‌توان برای آن یک قیمت واحد مشخصی را در نظر گرفت. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت پارتیشن ‌های شیشه ‌ای با کارشناسان تهران اسپایدر تماس حاصل کنید تا آن‌ها با درنظر گرفتن تمام این عوامل در کنار هم، هزینه نهایی را بیان کنند.

عوامل موثر بر قیمت پارتیشن شیشه ای

 • میزان متراژ پروژه
 • نوع شیشه اجرایی
 • نوع و جنس یراق آلات مصرفی
 • نوع پارتیشن شیشه ای
 • طرح سندبلاست
 • برخورداری از لوگو
 • هزینه حمل و نقل پارتیشن‌ها
 • تعداد درب‌های بازشو در طراحی پارتیشن
 • رنگ شیشه پارتیشن
 • رنگ فریم آلومینیومی
 • لولایی یا کشویی بودن درب‌های پارتیشن

بازدید کارشناسان از محل برای اطلاع دقیق از قیمت

به طور معمول برای کاهش هزینه‌ها و برخورداری از مناسب‌ترین قیمت، پیشنهاد می‌شود تا کارشناسان مجموعه از محل پروژه بازدید کنند؛ چراکه برخی افراد با اطلاعات محدود اقدام به اندازه‌گیری محل موردنظر کرده و سپس از شرکت‌های مختلف قیمت دریافت می‌کنند. در حالی که این کار بسیار اشتباه است؛ زیرا احتمال خطای اندازه‌گیری وجود خواهد داشت. بنابراین با بازدید کارشناسان احتمال خطای اندازه‌گیری به صفر می‌رسد و علاوه بر آن یک کارشناس ماهر می‌تواند بهترین مدل را با مناسب‌‎ترین قیمت به شما پیشنهاد دهد تا متحمل هزینه‌های زیادتر نشوید.

پارتیشن‌ شیشه ای اداری

پارتیشن‌ شیشه‌ ای انواع مختلفی دارند که باتوجه به نوع کاربری، می‌توان از آن در اداره‌ها و دفاتر کاری مختلف‌ استفاده کرد. در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

پارتیشن شیشه ای مدل ثابت و متحرک

پارتیشن‌ های شیشه ای می‌توانند به دو صورت ثابت و متحرک نصب شوند. پارتیشن‌های ثابت قابل جابجایی نیستند، اما در نوع متحرک آن‌ها این خاصیت وجود دارد. در برخی اوقات شرایطی به وجود می‌آید که نیاز به تغیر دکور می‌باشد، به عنوان مثال هنگام تشکیل جلسه در دفاتر کار می‌توان دو اتاق را با هم ادغام کرد تا تعداد افراد بیشتری بتوانند در جلسه حضور داشته باشند که این کار را می‌توان براحتی با پارتیشن‌های متحرک انجام داد.

علاوه بر آن نیز در صورت جابجایی محل کار می‌توان پارتیشن‌ها را باز کرد و به محل جدیدی انتقال داد که دیگر نیازی به هزینه مجدد نخواهد بود.

قیمت پارتیشن شیشه ای متحرک

قیمت پارتیشن شیشه ای متحرک باتوجه به مساحت موردنظر مشخص می‌شود؛ از این رو پس از بازدید کارشناسان از مکان می‌توان قیمت آن را مشخص کرد. میزان شیشه مصرفی نیز از دیگر عواملی است که در تعیین قیمت نهایی پارتیشن های شیشه ای متحرک تاثیر دارد.

پارتیشن های شیشه‌ ای دوجداره

اگر در محیطی پر سروصدا می‌خواهید پارتیشن شیشه ‌ای نصب کنید، بهتر است از پارتیشن‌های دوجداره استفاده کنید. در این نوع پارتیشن از دو لایه شیشه که مابین آن از گاز آرگون پر شده است استفاده می‌شود. این پارتیشن عایق خوبی در برابر صدا و حرارت می‌باشد.

پارتیشن شیشه ای کرکره دار

گاهی اوقات برخی از افراد از پرده‌های کرکره‌ای مابین دو لایه شیشه دوجداره استفاده می‌کنند که به نام پارتیشن شیشه‌ای کرکرده‌دار شناخته می‌شوند؛ این کار جهت خصوصی کردن دفتر در مواقع لزوم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع پارتیشن‌ها را می‌توان در مکان‌هایی مانند اداره‌ها، شرکت‌ها و حتی دانشگاه‌ها استفاده کرد. از جمله مزایای پارتیشن های شیشه ای کرکره ای به شرح زیر است:

 • عدم امکان خرابی یا پاره شدن کرکره‌ها
 • عدم اشغال فضای زیادی
 • عدم امکان کثیف شدن در آن‌ها

انواع پارتیشن کرکره ای : 

پارتیشن‌های شیشه‌ای کرکره‌دار از نوع فریم‌دار هستند که انواع مختلفی دارند:

پارتیشن کرکره ای مگنتی

در این نوع پارتیشن، آهنربایی قوی وجود دارد که وظیفه آن جابجایی کرکره‌های پارتیشن است.

پارتیشن کرکره ای ولومی یا دستی

در پارتیشن‌های کرکره‌ای ولومی، می‌توانید میزان روشنایی را توسط دکمه‌ای که بر روی فریم خارجی قرار دارد، تنظیم کنید.

پارتیشن کرکره ای برقی یا ریموت دار

این نوع پارتیشن دارای موتوری 24 ولتی و ریموت است که نسبت به سایر مدل‌های پارتیشن، سرعت بیشتری در جابجایی تیغه‌ها دارد. همچنین حداقل فضای موردنیاز برای پارتیشن‌های کرکره‌ای برقی 25 میلی‌متر است.

 

پارتیشن شیشه ای فریم لس

این نوع پارتیشن شیشه ای محبوبیت‌ بسیاری در میان افراد دارد؛ چراکه پنل‌های شیشه‌ای بدون هیچ مانعی در دید کاربر قرار می‌گیرند؛ البته باید عنوان کرد که این پارتیشن فقط به صورت ثابت اجرا می‌شود. به همین دلیل قبل از اتمام نازک‌کاری باید زیرسازی پارتیشن انجام شود. این نوع پارتیشن بسیار زیبا و مدرن است، اما توصیه می‌شود در اماکن پرتردد استفاده نشود، زیرا احتمال برخورد و ضربه به لبه‌های شیشه که نقاط حساس در پارتیشن هستند زیاد است. بنابراین این پارتیشن، مناسب استفاده در اماکن کم تردد می‌باشد.

ویژگی های پارتیشن های شیشه ای فریم لس

 • قیمت مقرون بصرفه
 • امکان استفاده بیشتر از نور طبیعی و بازتاب آن
 • استحکام و دوام بالا
 • دید بسیار مناسب
 • نصب آسان و کمترین میزان سوراخ کاری در دیوار

 

پارتیشن های شیشه ای فریم لس تک جداره

این نوع از پارتیشن شیشه ای، بیشتر در فضاهای کوچک و خلوت مورد استفاده قرار می‌گیرد. نصب و اجرا راحت و همچنین قیمت مقرون بصرفه از مزایای پارتیشن‌های فریم لس تک جداره به شمار می‌آیند. پارتیشن فریم لس تک جداره در دو مدل اسلیم و گرند قابل تولید هستند.

پارتیشن های شیشه ای فریم لس دوجداره

این نوع پارتیشن فقط در مدل اسلیم کرکره‌دار و بدون کرکره تولید می‌شود که می‌توانید در فضاهای کوچک و بزرگ از آن استفاده کنید. پارتیشن‌ های شیشه ای فریم لس دوجداره دارای عایق صوتی هستند که استفاده از آن‌هعا در فضاهای شلوغ بسیار کاربردی و مناسب است.

پارتیشن فریم دار

اگر دور شیشه‌های سکوریت همراه با فریم باشد، این نوع پارتیشن از نوع فریم‌دار است. پارتیشن فریم‌دار نسبت به فریم لس به دلیل وجود قاب مقاوم‌تر است. همچنین امکان رنگی کردن فریم دور برای هماهنگی در دکوراسیون نیز وجود دارد. باوجود تمام این مزایا، به دلیل اینکه پارتیشن فریم‌دار نسبت به فریم لس فضای بیشتری را اشغال می‌کند، کمتر مورد استقبال قرار گرفته است و افراد نوع فریم لس را بیشتر می‌پسندند.

پارتیشن شیشه ای مات

اگر در محیطی نیاز به فضای خصوصی باشد از شیشه‌های سکوریت مات جهت ساخت پارتیشن استفاده می‌شود. به عنوان مثال محیط اشپزخانه در ادارات و محل تزریقات در مراکز درمانی یا اتاق کنفرانس از اماکنی هستند که باید حریم شخصی در آن‌ها حفظ شود، به همین دلیل از شیشه‌های مات جهت این کار استفاده می‌شود.

پارتیشن شیشه ای رنگی

پارتیشن‌های شیشه‌ای از نوع لاکوبل‌های رنگی دارای تنوع بسیاری هستند و در ابعاد مختلفی نیز قابل تولید می‌باشند. رنگ‌های قرمز، برنز، نارنجی، زرد، سفید مات، بنش، دودی و سبز از رنگ‌های پرکاربرد این پارتیشن‌ها به شمار می‌آیند. انتخاب رنگ پارتیشن‌های شیشه‌ای باتوجه به محل اجرا، طراحی داخلی فضا، رنگ کف و رنگ فریم بستگی دارد. اجرای این نوع پارتیشن‌ها به دلیل حالت تزئیینی بودن آن‌ها، بیشتر در کافی شاپ و رستوران‌ها انجام می‌شود. علاوه بر آن نیز شیشه‌های رنگی در فضاهایی مانند آشپزخانه بین کابین و دیوارپوش شیشه‌ای کاربرد دارد. این نوع پارتیشن می‌تواند به صورت دوجداره یا دوجداره فریم لس اجرا شود. شرکت تهران اسپایدر پارتیشن‌های شیشه‌ای رنگی را با کیفیت بالا و مطابق با سلیقه شما ارائه می‌دهد.

پارتیشن شیشه ای استیل

علاوه بر موارد ذکر شده، نوع دیگری از پارتیشن شیشه‌ای وجود دارد که به دلیل زیبایی قابل توجه، بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. ترکیب پارتیشن شیشه ای و استیل زیبایی فضا را دوچندان کرده و عایق خوبی در برابر رطوبت و هوا نیز می‌باشد. در این نوع پارتیشن، از ورق‌های استیل برای کاور کرردن قوطی‌های آهن با قطعات آلومینیومی استفاده می‌شود. همچنین قیمت این نوع پارتیشن نسبت به سایر کمی گران‌تر است.

ویژگی های پارتیشن شیشه ای استیل

 • ترکیب شیشه و استیل باعث ایجاد ساختار خوبی در پارتیشن می‌شود.
 • پارتیشن شیشه ای استیل زیبایی فضا را افزایش می‌دهد.
 • اگر در پارتیشن از کاور استیل استفاده شود، دارای قیمتی مناسب است.

استیکر پارتیشن شیشه ‌ای

ایده‌های بسیار خلاقانه‌ای را می‌توان بر روی پارتیشن‌های شیشه‌ای پیاده سازی کرد، که از جمله آن‌ها استفاده از استیکر پارتیشن شیشه‌ای است. از این استیکرها می‌توانید در انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای مانند متحرک، فریم لس، ریلی و ثابت استفاده کنید. درواقع استیکر، برچسب‌هایی هستند که با نصب آن‌ها بر روی پارتیشن  باعث جذابیت بیشتر آن می‌شوند. این استیکرها می‌تواند در انواع مختلف مات، رنگی، مش، لمینت و بسیاری دیگر حاوی اشکال مختلف، متن، شعار تبلیغاتی و موارد اینچنینی باشد.

عوامل تاثیرگذار در انتخاب پارتیشن های شیشه ای

انتخاب پارتیشن شیشه ای مناسب، به نوع نیاز شما بستگی دارد؛ بدین صورت که چه شرایطی را برای پارتیشن شیشه ای متصور هستید و چه توقعی از فضای محیط و پروژه دارید. با نصب پارتیشن های شیشه ای در محیط، می‌توانید تاثیر آن را از نظر زیبایی، تفکیک پذیری درست، نظم بیشتر و حتی عملکرد بهتر کارکنان خود مشاهده کنید.

در انتخاب پارتیشن‌های شیشه‌ای مناسب چهار عامل ارتفاع، میزان نور، عایق بندی صوتی و نوع از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. درواقع باید مشخص کنید که چه ارتفاعی از پارتیشن مدنظر شماست و کدام نوع پارتیشن مانند ثابت، متحرک، فریم لس، فریم دار، تک جداره و دوجداره مناسب محیط موردنظر خواهد بود.

انتخاب نوع پارتیشن شیشه ای

به طور کلی، باتوجه به محیطی که درآن قصد پارتیشن بندی دارید، باید نوع پارتیشن را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر در محیط خود می‌خواهید فضای ثابتی را ایجاد کنید و در آینده قصد جابجایی ندارید، انتخاب پارتیشن ثابت بسیار مناسب است و درصورتی که قصد جابجایی دارید، استفاده از پارتیشن متحرک توصیه می‌شود. همچنین اگر می‌خواهید فضای پارتیشنی شما از استحکام بالا، عایق صوتی و حرارتی خوبی برخوردار باشد، پارتیشن دوجداره انتخاب خوبی است و علاوه بر آن نیز امکان شخصی سازی کردن پارتیشن با نصب کرکره و پرده بین جداره‌ها خواهید داشت.

از سوی دیگر اگر می‌خواهید جذابیت و زیبایی فضا دوچندان شود و دید کاملی به کل فضا داشته باشد، پارتیشن های شیشه ای فریم لس این امکان را به شما می‌دهند؛ این نکته قابل ذکر است که ترکیب پارتیشن شیشه ای با استیل نیز بسیار جذاب و گیرا خواهد بود.

مراحل نصب پارتیشن شیشه ای

مراحل نصب پارتیشن‌های شیشه‌ای در تهران اسپایدر به این صورت است که پس از ثبت سفارش شما در شرکت، ابتدا کارشناسان برای راهنمایی‌های بیشتر از محل پروژه بازدید می‌کنند. سپس با استفاده از ابزارهای اندازه گیری اقدام به اندازه گیری کرده تا بتوانند نقشه پروژه‌ و طراحی پارتیشن را با استفاده از نرم‌افزارهای حرفه‌ای طراحی انجام دهند. پس از انجام طراحی، طرح‌های مختلفی به شما ارائه می‌شود که با انتخاب و تایید یکی از آن‌ها، قیمت نهایی برآورد خواهد شد. در نهایت با تایید شما، قراردادی تنظیم شده و فرایند تولید شیشه و اجرای آن شروع می‌شود.

مدت زمان نصب پارتیشن شیشه ای

همانطور که گفته شد، ابتدا کارشناسان تهران اسپایدر، با حضور در محل موردنظر فضا را بررسی کرده و ابعاد، ضخامت و نوع پارتیشن شیشه‌ای و همچنین یراق آلات موردنیاز را تعیین می‌کنند. با مشورت شما و تعیین موارد ذکر شده، فرایند تولید شیشه آغاز می‌شود. پس از تولید، پارتیشن‌ها به طورکامل بسته بندی شده و به محل موردنظر ارسال می‌شوند تا تکنسین‌های نصب شرکت تهران اسپایدر آن‌ها را اجرا کنند. به دلیل اندازه گیری درست و حرفه‌ای بودن تیم تهران اسپایدر، پارتیشن‌ها به سرعت نصب خواهند شد.

تفکیک سازی مدرنتینه فضا با پارتیشن شیشه ای

امروزه فضاهای کاری بسیار بزرگی وجود دارند که برای تفکیک سازی آن‌ها به اتاق‌های کوچک از پارتیشن‌ شیشه ای استفاده می‌شود. استقامت و ماندگاری بالا، نصب و اجرای آسان، هزینه مقرون به صرفه نسبت به مصالح ساختمانی، نگهداری آسان ، افزایش روشنایی محیط و راندمان کاری کارمندان از جمله مزایای پارتیشن های شیشه ای محسوب می‌شوند.

پارتیشن‌ها در انواع مختلف ثابت و متحرک، فریم‌دار و فریم لس، مات، کرکره‌ای و دوجداره و تک جداره تولید می‌شوند که باتوجه به نوع کاربری می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. تهران اسپایدر یکی از بهترین‌ها در حوزه تولید انواع محصولات شیشه‌ای است و برای جلب رضایت شما عزیزان، بهترین کیفیت با مناسب‌ترین قیمت را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر با شماره 02166718446 تماس حاصل کنید تا کارشناسان مربوطه راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند.

بالا